04.03.2014

Природоохоронці вперше відзначили Всесвітній день дикої природи

03.03.2014 року на базі Миколаївського міського центру екологічної інформації та культури співробітники парку провели виставку-акцію, присвячену Всесвітньому дню дикої природи. Вона включала огляд тематичної літератури та низку зустрічей з відвідувачами бібліотеки-філіалу №2 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, зокрема, студентами-екологами Чорноморського державного університету імені Петра Могили. Всього у заході взяли участь понад 50 осіб.

Мета акції – привернути увагу громадськості до надзвичайної цінності дикої природи та її значення для забезпечення сталого розвитку і добробуту людини.

Дата Всесвітнього дня дикої природи була вибрана не випадково, адже саме 3 березня 1973 року у м. Вашингтон була прийнята Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою знищення (CITES).

CITES є однією з найбільших угод з охорони дикої природи. Участь у ній добровільна, однак дотримання її положень для всіх членів є обов’язковим. На сьогодні до Конвенції долучилось майже 180 держав, в тому числі і Україна (14 травня 1999 року). Під міжнародним захистом перебувають близько 5600 видів тварин і 30 тисяч видів рослин.