12.11.2013

Орнітофауна Тилігульського лиману поповнилась двома новими видами

Відповідно до останнього тому «Літопису природи» парку на Тилігульському лимані було виявлено 274 види птахів, і це за понад столітню історію спостережень. В поточному році під час літньо-осінньої міграції орнітологами зафіксовано ще 2 нових види, які належать до ряду Сивкоподібні – плавунця плоскодзьобого та мартина морського. По одній особині цих птахів спостерігали і сфотографували в пониззях лиману поблизу села Коблеве. Обидва види є рідкісними залітними у фауні України.

Нещодавно широкому загалу науковців стало також відомо про факти зустрічей грифа чорного та сипа білоголового поблизу Тилігульського лиману в 1909-1916 роках. Про це повідомляється в щоденниках М.М. Алферакі, котрі зберігаються в Музеї російської культури у м. Сан-Франциско. Цікаво, що одного року на кручі лиману знайдено навіть гніздо сипа білоголового. Цих птахів-падальщиків приваблювало кладовище коней, що знаходилось в одній з балок лиману.

Раніше гриф та сип гніздились на скелях р. Дністер звідки вони, напевно, і залітали в околиці м. Одеса. Зараз ці птахи гніздяться лише у горах Криму, сип трапляється частіше. Зауважимо, що ці два види хижаків у список птахів лиману поки не включені.


Текст – Костянтин Редінов, Олег Деркач
Фотографія – портал «Природа України».