19.10.2021

Відзнака до Міжнародного дня чистих берегів

Чому важливо захищати берегові смуги від забруднення? Чому пляшки, пакети, рибацькі сітки та інші відходи, потрапляючи на узбережжя, чинять величезну шкоду для довкілля?

На берегах викинуте сміття часто становить небезпеку для місцевої фауни, флори та грунтів, а погіршені погодні умови, невеликий вітерець і з часом більшість сміття опиняється в водоймах, де сотні років дрейфує або опиняється на дні водойм, створює загрозу для морських жителів та знижує здатність водойм до самоочищення.

Згідно досліджень ООН, лише внаслідок забруднення пластиковими відходами щорічно гине близько мільйона морських птахів, сотні тисяч морських ссавців та безліч риби. Пластик завдає значної шкоди екосистемі і, за прогнозами, якщо не змінити ситуацію, то вже в 2050 році пластику в океані буде більше ніж риби.

Саме тому в Міжнародний день чистих берегів, в вересні, всі небайдужі жителі планети приєднуються до толоки на берегах, щоб привернути увагу до проблеми забруднення водойм!

Працівники РЛП Тилігульський з миколаївськими студентами та місцевими школярами систематично проводять толоки та лекції на березі лиману задля збереження довкілля від забруднення. Не стало винятком і Міжнародний захід, до якого приєднались школярі с. Українка Коблівського ОТГ і провели толоку на Українській косі Тилігульського лиману.

Попереду ще багато роботи, але разом ми зможемо врятувати наші водойми від забруднення і зберегти для майбутніх поколінь.