09.10.2021

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МІГРУЮЧИХ ПТАХІВ

9 жовтня 2021 року (друга субота жовтня, а також друга субота травня) в світі відзначають день мігруючих птахів.

Щороку в ці дні проводяться просвітницькі кампанії та різноманітні заходи з метою підвищення рівня обізнаності та привернення уваги до збереження перелітних птахів та середовища їх існування. Координує кампанію секретаріат Конвенції мігруючих видів птахів (UNEP / CMS) та Угоди про охорону африканських євразійських мігруючих водно-болотних птахів (UNEP / AEWA). Міжнародні угоди є частиною Екологічної програми ООН.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня мігруючих птахів: «Співай, літай, ширяй — як птах».

Мігруючі птахи є важливим індикатором здоров’я екосистем, біорізноманіття та оцінки впливу змін клімату.

Тилігульський лиман завдяки своїм унікальним природнім особливостям це місце де знаходять притулок багато видів птахів для гніздування, а також під час сезонних міграцій для відпочинку та підгодівлі.

Загальна чисельність птахів, що зупиняються на прольоті в межах лиману та його узбережжя, іноді сягає 50 тисяч особин. Сезонні скупчення утворюють переважно мартини звичайний і жовтоногий, лиска, крижень, баклан великий, гуска білолоба, галагаз, лебідь-шипун, чепура велика, чапля сіра тощо. Частина пернатих тут і зимує.

Слід зазначити, що заповідні угіддя РЛП Тилігульський підтримують існування багатьох рідкісних представників орнітофауни, що занесені до Червоної книги України і Європейського червоного списку: пелікана рожевого, баклана малого, чаплі жовтої, косаря, коpовайки, лелеки чоpного, казаpки чеpвоноволої, чеpні білоокої, гоголя, скопи, луня польового, канюка степового, підорлика малого, орлана-білохвоста, балабана, сапсана, жуpавля сіpого, лежня, пісочника морського, кулика-довгонога та кулика-сороки, кульонів великого і сеpеднього, мартина каспійського та інших. Всього понад 40 видів.

В 2020 році вперше під час весняної міграції на берегах Тилігульського лиману зупинились рожеві фламінго.

Фото Ігор Моісєєв