04.10.2021

ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА В РЛП ТИЛІГУЛЬСЬКИЙ

Еколого-освітня дільність є одним з найважливіших завдань регіонального ландшафтного Тилігульський. В рамках цього напрямку проводяться зустрічі з місцевими школярами, тематичні лекції, толоки на березі Тилігульського лиману та спілкування на екологічну тематику.

Сьогодні співробітники парку відвідали місцеву школу в с. Українка та передали в шкільну бібліотеку українську літературу, збірники творів Лесі Українки, Остапа Вишні та інших класиків.

Також зі школярами 7-11 класів проведено урок на подвір’ї школи на тему «екосистемні функції зелених насаджень». Слід сказати, що в минулому році разом школярами на подвір’ї школи було висаджено катальпи, які добре прижились і вже виросли, тому лекція була пізнавальна та практична. Зокрема, школярі дізнались: про біологічні особливості різних дерев, які можна зустріти у дворі школи, чому одні дерева приживаються інші ні, і, головне, які важливі функції для довкілля і людини несуть різні породи дерев. Зокрема, і дізнались, що акація та катальпа інвазивні види, але в посушливих умовах та з урахуванням особливостей південного степу вони одні з тих небагатьох порід дерев, які добре приживаються, хоча і висаджувати їх необхідно з обережністю.

До школи також було передано 6 кишенькових визначників дерев, розроблених громадськими організаціями спільно з науковцями, в яких і є вся корисна та цікава інформація.