27.09.2021

СПІВРОБІТНИКИ ПАРКУ ПОПЕРЕДИЛИ ПРОВЕДЕННЯ МОТОПЕРЕГОНІВ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ

Як стало відомо з офіційної сторінки ГО Enduro "Южный ветер", 25-26.09.2021 на території Коблівської сільської територіальної громади Миколаївського району було заплановано проведення фінального етапу чемпіонату України з GPS орієнтування для мотоциклів Ukrainian GPS Competition, в рамках якого передбачено екстремальні змагання за участю мотоциклів і, можливо, джипів у нічний час. За попередніми даними, шлях змагань включав 90 локацій Миколаївською та Одеською областями, частина з яких знаходилась в межах земель регіонального ландшафтного парку "Тилігульський".

Для запобігання порушення природоохоронного законодавства та впливу на довкілля заздалегідь було направлено звернення та карту з межами парку до організаторів змагань, а також до поліції Миколаївського РУП ГУНП.

У день змагань співробітники нашої установи відвідали базу розташування учасників у курортній зоні «Коблеве» та провели роз’яснювальну роботу. В результаті цього організатори прибрали 5 локацій, які знаходились в межах РЛП «Тилігульський». Також спільно з небайдужими жителями села Українка було організовано чергування задля недопущення проведення змагань на заповідній території.

Зазначаємо, що на сьогодні джипінг та мото - і авторалі на територіях заповідних природних комплексів є дуже популярним. Такі заходи порушують природоохоронний режим, впливають на ґрунтовий покрив, який потім відновлюється не один рік, знищують рослинний покрив, впливають на диких тварин і порушують місячники тиші (в квітні-червні), а також чинять загальну негативну дію на довкілля.

Застерігаємо, що подібні заходи заборонені на території об’єктів природно-заповідного фонду низкою нормативних актів, зокрема, Законом України «Про природно-заповідний фонд України» (ст. 16, ст. 18, ст.21, ст.24, ст.30)

Природоохоронці закликають відмовитись від проведення подібних заходів на природоохоронних територіях!