22.05.2021

Міжнародний день біологічного різноманіття (INTERNATIONAL DAY FOR BIOLOGICAL DIVERSITY )

20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Біологічне різноманіття є основою життя і його збереження є необхідним для існування людини. Саме тому темою цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття є «Актуалізація принципів збереження біорізноманіття; підтримання людей та їхнього благополуччя». Головне завдання – привернути увагу спільноти до питань збереження біорізноманіття, як основи підтримки життя і засобів для існування людей.

Біорізноманіття Тилігульського лиману нараховує близько 620 видів судинних рослин, серед яких багата кількість рідкісних та зникаючих, а також ендемічних видів. Тилігул - місце масового гніздування та концентрації птахів під час сезонних міграцій, в районі якого можна зустріти близько 270 видів пернатих. Заповідні угіддя підтримують існування багатьох рідкісних представників орнітофауни, що занесені до Червоної книги України і Європейського червоного списку, всього понад 40 видів.

Однак незаконне розорювання земель, браконьєрство, будівництво об'єктів на заповідній території негативно впливає як на рослинний, так і на тваринний світ цією тендітної екосистеми. Все більше видів опиняється під загрозою зникнення. Тому кожен з нас повинен задуматись, що стане з нашою планетою, якщо ми продовжимо безконтрольне споживання біоресурсів. Пам'ятаємо, ми на планеті не самі!