20.04.2021

Правила поведінки у пожежонебезпечний період

Перебуваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас та оточуючих людей, так і для навколишнього середовища.

Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум’я вогню нерідко перекидається на степові масиви і може призвести до масштабних пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

ПРОТЯГОМ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: - розводити багаття; - кидати недопалки, особливо там, де наявна суха рослинність; - створювати смітники на території парку та на прилеглих землях, тим більше, підпалювати; - випалювати суху рослинність на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із парком; - залишати просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, - експлуатувати техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою.

Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки, несуть адміністративну відповідальність згідно зі ст. 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно зі ст.. 245 ККУ в разі спричинення важких наслідків.

У разі виникнення пожежі просимо негайно повідомляти про це адміністрацію парку (05153) 2-15-70, територіальні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій (101), місцеві органи влади.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! ПОПЕРЕДИТИ ПОЖЕЖУ НАБАГАТО ПРОСТІШЕ, НІЖ ЗАГАСИТИ!