02.02.2021

РЛП "Тилігульський" відзначив Всесвітній день водно-болотних угідь

Сьогодні 02.02.2021 регіональний ландшафтний парк "Тилігульський" провів низку заходів, присвячених Всесвітньому дню водно-болотних угідь.

Співробітники парку спільно з Центром екологічної інформації та культури бібліотеки-філіалу №2 ЦБС для дорослих м. Миколаєва та національним природним парком "Білобережжя Святослава" організували он-лайн еколого-просвітницький захід. До нього долучилися заклади загальної середньої освіти Березанського району Миколаївської області: Анатолівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Березанської районної ради, Український ЗЗСО I-III ступенів та Коблівський ЗЗСО I-III ступенів Коблівської сільської ради, а також учнівська молодь з Одеської області: КЗ "Тузлівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа I-III ступенів-ліцей" та Березівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Балтської міської ради. Крім того в заході взяли участь заклади культури: Миколаївська обласна універсальна наукова та Анатоліївська бібліотеки, Національний природний парк «Тузловські лимани» та кафедри екології і менеджменту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. За допомогою презентації всіх часників було ознайомлено з Конвенцію про водно-болотні угіддя. Продемонстровано фото- та ілюстративні матеріали про види флори і фауни, які можна зустріти на території водо-болотного угіддя "Тилігульський лиман". Присутні висловили загальну думку, що водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, втрата якого б була б непоправною.

В Березанському ЗЗСО І-ІІІ ступенів для учнів 4 класів було організовано свято, на якому співробітники парку розповіли школярам про Рамсарську Конвенцію, водно-болотне угіддя міжнародного значення "Тилігульський лиман". Була показана презентація про птахів, які гніздяться та перебувають на лимані під час міграцій, та видеофільм "Болота України". Дітлахи розгадували загадки та отримали цікаві інформаційні матеріали.

Спільно з національним природним парком "Білобережжя Святослава" проведено он-лайн семінар-переклік заповідних територій Миколаївщини, на території яких є водно-болотні угіддя міжнародного значення. Учасники обмінялись досвідом щодо збереження цих цінних територій, зробили пропозиції для спільних заходів.