10.10.2020

Всесвітній lень мігруючих птахів

Всесвітній день мігруючих птахів був ініційований у 2006 році як глобальна інформаційно-освітня кампанія, спрямована на створення сприятливих умов для мігруючих птахів та збереження середовища їх існування.

Цього року лозунг свята – «Птахи єднають світ!». Він покликаний донести твердження – успіх у збереженні мігруючих птахів може бути досягнутий лише спільними зусиллями.

Країни всього світу об’єднуються для збереження птахів завдяки міжнародним багатостороннім договорам, таким як Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин, Угода про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних угідь тощо.

Міграції птахів – це чудо. Птахи пролітають сотні і тисячі кілометрів аби знайти відповідні місця для гніздування або зимівлі. Охороняючи їх, ми робимо внесок у збереження біорізноманіття.

Останнім часом чисельність мігруючих птахів значно скоротилася. Відзначення цього Дня дає можливість кожному зробити свій внесок у зменшення загроз для птахів. Будь-яка участь сприятиме успіху цієї кампанії: вивчення птахів у природних умовах, навчальні програми, лекції, екскурсії, художні виставки чи громадські події.

Фото Ігоря Гержика