04.10.2020

Всесвітній День захисту тварин

Щороку 4 жовтня весь світ відзначає День тварин. Свято започатковано в 1931 році у Флоренції, на Міжнародному конгресі прихильників руху захисту прав тварин.

За даними дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), за останні 50 років популяція тварин на планеті скоротилася більше ніж удвічі. День тварин - це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності охорони та збереження тварин.

Які ж тварини знаходяться під охороною в регіональному ландшафтному парку "Тилігульський"?

Насамперед це більше 40 видів птахів, занесених до Червоної книги України. Серед них: пелікан рожевий, лелека чорний, коровайка, казарка червоновола орлан-білохвіст, кулик-довгоніг, кулик-сорока, кульон великий та середній, мартин каспійський тощо. Серед інших тварин, що перебувають під охороною держави, на території парку мешкають дибка степова, сколія-гігант, джміль червонувати, махаон, полози жовточеревий та сарматський, мишівка степова, хомячок сірий, тхір степовий та ін.

Збереження, невиснажливе використання та відновлення тваринного світу залежить від кожного з нас, тому закликаємо долучитись до відзначення Всесвітнього дня захисту тварин і особистими справами внести свій посильний внесок у цю необхідну та добру справу!