28.04.2020

25 років на сторожі довкілля

Яка чудова природа рідного краю і як важливо зберегти її для нащадків! Саме тому 28 квітня 1995 року Миколаївська обласна рада прийняла рішення про створення на узбережжі Тилігульського лиману регіонального ландшафтного парку.

Ініціаторами створення цього заповідного об’єкту були відомі природоохоронці – Сергій Таращук, Сергій Шаповалов та Олег Деркач. Саме вони поставили питання про необхідність збереження його первозданної природи.

Тилігул – місце масового гніздування та концентрації птахів. Під час міграцій їх загальна чисельність іноді сягає 50 тисяч особин. Частина пернатих тут і зимує. Заповідні угіддя підтримують існування багатьох рідкісних видів флори та фауни, які занесені до Червоної книги України і міжнародних червоних списків.

Територія заповідного об'єкту має важливе культурне значення. На узбережжі лиману виявлено низку поселень епохи пізньої бронзи, античної доби, черняхівської культури. Тилігул був одним із районів найбільш ранньої українсько-козацької колонізації. Він здавна використовувався людьми для вилову риби та мореплавства.

Тилігульський лиман – один з найчистіших у Причорномор’ї та має значний туристично-рекреаційний потенціал. Саме заради збереження цієї природної перлини 25 років поспіль працюють науковці та співробітники регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», охороняють цінні природні комплекси, створюють умови для відпочинку на природі, проводять важливу еколого-освітню роботу, численні заходи для дітей та молоді.

Природоохоронці закликають всіх, кому не байдужий рідний край і майбутнє прийдешніх поколінь, з турботою відноситись до Тилігульського лиману - одного з 7 природних чудес Миколаївщини!